SiteStripe Help

Czym jest Pasek SiteStripe?

Nowa funkcja paska SiteStripe pozwala tworzyć linki bezpośrednio ze strony Amazon.pl bez konieczności odwiedzania Strefy Partnera. Pozwala ona na tworzenie linków do dowolnej strony w serwisie Amazon, a nawet udostępnianie tych linków na Facebooku lub Twitterze. Oferuje także wygodne skróty do niektórych innych przydatnych stron partnerskich.

Co nowego znajduje się w najnowszej wersji paska SiteStripe?

W nowym pasku SiteStripe zmieniony został wygląd i sposób działania. Jesteśmy zdania, że ułatwi Ci on tworzenie linków bezpośrednio ze strony Amazon.pl bez konieczności odwiedzania Strefy Partnera. Oto kluczowe funkcje paska SiteStripe:

  • Uzyskaj link: Tekst – Umożliwia tworzenie krótkich lub długich linków do bieżącej strony Amazon, którą właśnie przeglądasz. Twój ID partnera oraz tracking ID są już zawarte w krótkim linku. Twój ostatnio używany ID partnera oraz tracking ID są zawarte w początkowo wygenerowanym krótkim linku. Możesz także określić ID partnera oraz tracking ID, które mają zostać użyte w krótkim linku. Skopiuj wygenerowany krótki link i wklej go do kodu swojej witryny lub użyj go w postach na Facebooku i Twitterze. Opcje linkowania różnią się w zależności od tego, czy znajdujesz się na stronie ze szczegółami produktu, czy nie. Linki do określonych produktów można tworzyć tylko wtedy, gdy przeglądasz konkretny produkt.
  • Uzyskaj link: Obraz – Umożliwia tworzenie linków do obrazów do bieżącej strony Amazon, którą właśnie przeglądasz. Twój ostatnio używany ID partnera oraz tracking ID są zawarte w początkowo wygenerowanym linku. Możesz także zaktualizować ID partnera oraz tracking ID, które mają zostać użyte w linku.
  • Uzyskaj link: Tekst + obraz – Umożliwia tworzenie linków tekstowych i linków do obrazu do bieżącej strony Amazon, którą właśnie przeglądasz. Twój ostatnio używany ID partnera oraz tracking ID są zawarte w początkowo wygenerowanym linku. Możesz także zaktualizować ID partnera oraz tracking ID, które mają zostać użyte w linku.
  • Udostępnij: na Twitterze lub Facebooku – umożliwia publikację szybkiej aktualizacji na Twitterze lub Facebooku za pośrednictwem własnego konta Twitter / Facebook z adresem URL do bieżącej strony Amazon. Po kliknięciu przycisku Facebook lub Twitter otworzy się nowe okno, w którym możesz zalogować się na swoje konto Twitter / Facebook, jeśli jeszcze nie jesteś zalogowany(-na). Na tej stronie możliwa jest również zmiana treści wiadomości domyślnej przed jej opublikowaniem. Pamiętaj, że funkcji udostępniania z Twittera i Facebooka można używać tylko wówczas, gdy Twoje konto Facebook lub Twitter zostało dodane do listy Twoich stron internetowych.
  • Zarobki – linki do raportu Podsumowania Twoich zarobków. Przed rozpoczęciem przeglądania raportu zostaniesz poproszony(-na) o zalogowanie się na Konto Partnerskie, aby zagwarantować prywatność informacji zawartych w raporcie.
  • Pomoc – linki do tej strony pomocy
Na podstawie Twojej opinii usunęliśmy teraz niektóre linki z paska SiteStripe, aby zapewnić Ci bardziej czytelny interfejs. Wszystkie funkcje, takie jak: „Co nowego” (What's New) i „Fora dyskusyjne” (Discussion Boards) są dostępne po zalogowaniu się do Strefy Partnera.

Jak włączyć pasek SiteStripe?

Aby zobaczyć pasek SiteStripe system musi rozpoznać Ciebie jako klienta serwisu Amazon odpowiadającego Twojemu kontu partnerskiemu. Upewnij się, że jesteś zalogowany(-na) do serwisu Amazon przy użyciu konta partnerskiego, spoglądając na górę strony Amazon.pl.

Jeśli u góry strony nie widnieje żadne nazwisko, kliknij link „Zaloguj się, aby uzyskać spersonalizowane rekomendacje” (Sign in to get personalised recommendations) i zaloguj się przy użyciu informacji o koncie partnerskim.
Jeśli nazwisko wyświetlone u góry strony jest nieprawidłowe lub nie masz pewności, czy korzystasz z właściwego konta, wybierz opcję “(Not <username>)” link (gdzie <username> to rzeczywista nazwa konta) i zaloguj się przy użyciu informacji o koncie partnerskim.

Jak mogę zmienić ustawienia paska SiteStripe?

Możesz kontrolować, czy pasek SiteStripe ma być wyświetlany czy nie za pomocą przycisku Ustawienia znajdującego się na pasku SiteStripe lub logując się do Strefy Partnera, a następnie przechodząc do Ustawień konta - Ustawienia paska SiteStripe (Account Settings - Associates SiteStripe Options). Opcje paska SiteStripe pozwalają kontrolować funkcje widoczne na pasku SiteStripe, a także włączać i wyłączać wyświetlanie samego paska.

Jak włączyć/wyłączyć pasek SiteStripe?

Aby włączyć lub wyłączyć pasek SiteStripe, wystarczy kliknąć ikonę Ustawienia na pasku SiteStripe i wybrać opcję „Wyłącz pasek SiteStripe” (Turn Off Site Stripe). Możesz także przejść do sekcji Ustawienia konta - Strona Partnera Opcje paska SiteStripe Strefy Partnera i wybrać odpowiednią opcję, aby włączyć lub wyłączyć pasek.