Jak pobierać raporty

Pobierz nowe typy raportów: od teraz możesz pobrać Podsumowanie Tracking ID (Tracking ID Summary), Raport wydajności według rodzaju linku (Link Type Performance report) lub Raport trendów dziennych (Daily Trends report) w prawym górnym rogu.

Jak mogę pobrać dane raportu? Jakie formaty plików są obsługiwane?

Dane raportowe są dostępne w następujących formatach: 1) plik Excel (.xlsx), 2) wartości rozdzielone przecinkami (CSV jako .txt) oraz 3) XML (.xml). Możesz wybrać zarówno rodzaj danych, jak też i ich zakres do pobrania. (Dodaj film na stronie)

Jak mogę wygenerować własne raporty przy pomocy formatu XML?


W odpowiedzi na zapytania Partnerów oferujemy obecnie opcję pobrania raportów w formacie XML. XML pozwala nam zdefiniować niestandardowe znaczniki, których można użyć do wygenerowania spójnych, i dzięki temu łatwych w interpretacji, danych. To rozwiązanie nie zastąpi jednak pobrań z rozszerzeniem CSV oraz podglądu raportów dostępnych online. Dane raportowe zawierają dodatkowe informacje, na których podstawie możesz dokładniej przeanalizować swoje wyniki. Przykładowo: raporty zamówień oraz zarobków zawierają dane dotyczące transakcji. Możesz pobrać dane o zamówieniach z całego miesiąca oraz wykres dziennych trendów dla produktów, które były promowane najmocniej. Pomoże to określić częstotliwość koniecznych zmian promocji na Twojej stronie. XML nie jest rozwiązaniem wyłącznie dla programistów! Programy takie jak Excel umożliwiają otwieranie plików w formacie XML w nowych arkuszach oraz tworzenie szablonów arkuszy kalkulacyjnych do wielokrotnego użytku. Aby dowiedzieć się więcej, przeczytaj tutorial firmy Microsoft na temat korzystania z tej funkcji. Jeśli jesteś programistą lub masz podobne kompetencje, możesz użyć plików z danymi do generowania niestandardowych raportów w sposób zaprogramowany.