Sekcja FAQ - Fx4Cash - Rozwiązanie dotyczące przelewów międzynarodowych

1. Dlaczego powinno mnie to zainteresować?

Jeśli uczestniczysz w programach partnerskich w USA, Wielkiej Brytanii, Niemczech, Francji, Włoszech, Hiszpanii lub Kanadzie i posiadasz swój rachunek bankowy / walutę rachunku w USA (USD), Wielkiej Brytanii (GBP + EUR) lub strefie euro (EUR), możesz teraz otrzymać międzynarodowe zarobki na Twoje swoje konto w lokalnym banku! Nie musisz się już martwić zagubionymi / zawieruszonymi czekami papierowymi, ani czekać na realizację czeku zagranicznego przez Twój bank.

2. Jakie zalety oferuje mi nowa forma płatności?

Uczestnicy programu partnerskiego Amazon w USA, Wielkiej Brytanii, Niemczech, Francji, Włoszech, Hiszpanii lub Kanadzie, którzy mają konto bankowe w USA (USD), Wielkiej Brytanii (GBP lub EUR), strefie Euro (EUR), łącznie 52 kraje, mogą teraz otrzymywać międzynarodowe zarobki poprzez wygodny przelew na swoje konto bankowe. Eliminuje to konieczność doręczenia czeku pocztą, co może potrwać kilka dni oraz okres oczekiwania do momentu rozliczenia czeku w banku.

3. Lista 52 obsługiwanych krajów Które waluty są obsługiwane?

Stany Zjednoczone

USD

Zjednoczone Królestwo

GBP lub EUR

Wyspy Alandzkie, Austria, Azory, Belgia, Bułgaria, Wyspy Kanaryjskie, Chorwacja, Cypr, Republika Czeska, Dania, Estonia, Finlandia, Francja, Gujana Francuska, Niemcy, Gibraltar, Grecja, Gwadelupa, Guernsey, Węgry, Islandia, Irlandia, Wyspa Man, Włochy, Jersey, Łotwa, Liechtenstein, Litwa, Luksemburg, Madera, Malta, Martynika, Majotta, Monako, Holandia, Norwegia, Polska, Portugalia, Reunion, Rumunia, Saint Barthélemy, Saint Martin (część francuska), Saint Pierre i Miquelon, San Marino, Słowacja, Słowenia, Hiszpania, Szwecja i Szwajcaria.

EUR

4. Z których metod płatności mogę skorzystać?

Twoje trzy opcje metod płatności pozostają niezmienione – przelew bankowy, karta podarunkowa lub czeki. Z tego, dzięki dodatkowej obsłudze płatności międzynarodowych, przelewy bankowe zapewniają największą wygodę i właśnie to rozwiązanie rekomendujemy.

5. Jak odbierać płatności międzynarodowe przelewem na własne konto bankowe?

Najpierw kliknij na „Ustawienia konta” (Account Settings), następnie na „Zmień metodę płatności” (Change Payment Method), a następnie „Płatność przelewem” (Pay Me By Direct Deposit). Wybierz kraj, w którym znajduje się Twoje konto bankowe. Następnie zostaniesz poprowadzony(-na) przez cały proces. Aby uzyskać więcej informacji, zapoznaj się z instrukcjami zamieszczonymi powyżej opisanymi krok po kroku.

6. Uczestniczę w kilku programach partnerskich Amazon. Czy muszę podawać informacje o płatnościach dla każdego programu osobno?

Tak, musisz podać informacje dotyczące płatności dla każdego programu partnerskiego Amazon lub ID partnera.

7. Chcę skonsolidować zarobki z 6 krajów na moim rachunku bankowym w USA, ale chcę, aby moje zarobki z Wielkiej Brytanii zostały zdeponowane na moim rachunku bankowym w Wielkiej Brytanii. W jaki sposób mogę to zrobić?
Możesz to zrobić, podając informacje o koncie bankowym w USA na 6 portalach, z których chcesz, aby zarobki były przekazywane na konto bankowe w USA. Podaj konto bankowe w Wielkiej Brytanii na swoim portalu w Wielkiej Brytanii.

8. Czy płatności międzynarodowe wysyłane przelewem na moje konto bankowe są bezpłatne?

Amazon nie obciąży Cię żadnymi opłatami za międzynarodową płatność przelewem na konto bankowe. Kurs wymiany zostanie ustalony zgodnie ze standardami operacyjnymi Amazon: aktualna stawka Forex stosowana przez banki, z którymi współpracujemy, będzie obowiązywała w dniu wypłaty w celu przeliczenia zarobków z programu międzynarodowego na walutę lokalną. Jednak Twój bank może pobierać dodatkową opłatę za swoje usługi. W celu uzyskania więcej informacji, skontaktuj się bezpośrednio ze swoim bankiem.

9. Czy zmiany wpływają na minimalną kwotę wypłaty?

Minimalna kwota wypłaty pozostanie taka sama jak dla krajowej płatności przelewem. Zmiany dotyczące wypłat międzynarodowych nie mają miejsca. Jeśli zmieniasz formę płatności z karty czekowej lub podarunkowej na przelew bankowy, sprawdź i zaktualizuj indywidualną minimalną wysokość wypłaty w celu dokonania przelewu bankowego w Strefie Partnera Amazon.

10. Czy wprowadzono zmiany dot. minimalnego progu dla płatności?
Nie, istniejące progi dot. płatności obowiązują nadal.

11. Czy nowa metoda wypłaty w postaci międzynarodowego przelewu bankowego oznacza, że otrzymywanie wypłat za pośrednictwem Karty podarunkowej Amazon nie będzie możliwe?

Nie, nadal możesz otrzymywać wypłatę swoich zarobków w postaci Karty podarunkowej Amazon.

12. Otrzymuję płatności za pośrednictwem krajowego przelewu bankowego. Czy wprowadzane zmiany dotyczą mnie?
Nie, możesz kontynuować w oparciu o dotychczasowe zasady, jeśli chcesz.

13.  Otrzymuję płatności za pomocą czeku papierowego. Czy realizacja płatności ulegnie zmianie?

Nie, nadal możesz otrzymać wypłatę swoich zarobków w formie czeku papierowego, chociaż zachęcamy do zmiany płatności na przelew bankowy lub Kartę podarunkową Amazon.