Najczęściej zadawane pytania dot. widgetów programu Partnerzy Amazon

Program Amazon Associates wycofuje wszystkie wsparcie dla widżetów. Poniżej podane są dodatkowe szczegóły, jak również kluczowe daty i dostępne dla Ciebie alternatywy. Dbamy o Twój sukces i dlatego też oferujemy alternatywne rozwiązania zastępujące widżety, które znajdziesz poniżej.

Przypominamy, że wszystkie widżety oparte na technologii flash są już przestarzałe od 15 grudnia 2020 r. Proces wycofywania wszystkich pozostałych widgetów rozpocznie się 1 marca 2022 roku i zakończy się 1 kwietnia 2022 roku. Funkcje zostaną wyłączone zgodnie z poniższym opisem:

1. 1 marca 2022 r. — twórcy nie będą już mogli ustanawiać nowych widżetów ani edytować istniejących, ale istniejące widżety, które są obsługiwane przez technologię Amazon Associates (nie oparte na technologii flash) na stronach twórców, będą nadal działać.
2. 1 kwietnia 2022 — widgety przestaną być obsługiwane przez program Partnerzy Amazon. Zaplanuj zakończenie migracji do innych rozwiązań służących do budowania linków przed upływem tego terminu.

1. Czym są widgety?
Widżety to aplikacje internetowe, które możesz zainstalować na swoich stronach internetowych w celu zarabiania na ruchu odwiedzających. Kiedy kupujący odwiedza Twoją stronę internetową, program Partnerzy Amazon zapewnia mu odpowiednie treści za pomocą tych widgetów. Początkowo wprowadzone w połowie 2000 roku, widżety mają niszowe zastosowania, które obsługują określone potrzeby procesu monetyzacji.

2. Dlaczego Amazon wycofuje widżety?
W ramach programu Partnerzy Amazon chcemy oferować Ci najlepsze narzędzia do efektywnego zarabiania na Twoich treściach, a także zapewniania Twoim użytkownikom doskonałych wrażeń z zakupów. W miarę jak preferencje klientów dotyczące przeglądania i zakupów online ewoluują, stwierdziliśmy, że widżety w ich obecnej formie nie są optymalne do zachęcania do konwersji i w rezultacie naliczają niższe opłaty za polecenie dla Ciebie. Zdecydowaliśmy się zrezygnować z tej funkcji na rzecz innych, bardziej wydajnych narzędzi do tworzenia linków.

3. Które widżety są wycofywane?
Wycofywane widżety to: widżet wyszukiwania, widżet listy życzeń, widżet "mój ulubiony", widżet zaleceń kontekstowych, widżet chmury produktów, sklep kontekstowy i udostępnianie oraz widżet mp3.

4. Jaki wpływ ma na mnie wycofanie widżetów po 1 marca 2022 r.?
Po 1 marca 2022 r. nie będzie już można tworzyć ani edytować kodu reklamy dla żadnych widżetów za pośrednictwem programu Associates Central. Wdrożenie widżety na witrynach będą nadal działać, ale zdecydowanie zalecamy skorzystanie z tej okazji, aby przenieść je do bardziej odpowiednich alternatyw (patrz poniżej).

5. Co stanie się z moimi istniejącymi widżetami po 1 kwietnia?
Po 1 kwietnia 2022 roku program Amazon Associates przestanie obsługiwać wszystkie widżety. Wszelkie istniejące widżety w witrynach przestaną działać. Po 1 kwietnia widżety umieszczone wewnątrz ramki iFrame pojawią się jako puste miejsce, a widżety umieszczone bezpośrednio na stronie internetowej nie będą nic pokazywać.

6. Jakie zmiany zalecacie?
Zależy nam na Twoim sukcesie, dlatego zalecamy podjęcie działań tak szybko, jak będzie to możliwe w celu usunięcia pozostałych widgetów z Twojej strony internetowej oraz rozważenie oferowanych przez nas alternatywnych środków budowania linków. Możesz wybierać między rozwiązaniami: Site Stripe, budowaniem linków partnerskich, interfejsem API reklamy produktu i kanałami z treścią.

7. Kto może mi pomóc uzyskać więcej informacji?
W wypadku jakichkolwiek pytań, skontaktuj się z Obsługą techniczną klientów programu partnerskiego